Przedszkole Samorządowe 34 w Kielcach

Przedszkole Samorządowe 34 w Kielcach

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO W DĘBNIE

Dnia 27 maja przedszkolaki z grupy: Średniaki 2,3 i Średniaki 4,5 wybrały się na pełen atrakcji wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Dębnie. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach pt. „Ziołomania w kuchni i w łazience”, podczas których poznawały różne rodzaje ziół, ich zapachy oraz zastosowanie w codziennym życiu. W pierwszej części warsztatów dzieci samodzielnie wykonywały ziołowe sole kąpielowe i pachnące mydełka. Ogromną radość sprawiły im również zajęcia praktyczne, podczas których robiły masło, poznając dawny sposób jego przygotowywania, a także mogły spróbować swoich sił w dojeniu krowy. Nie zabrakło także spaceru po gospodarstwie i obserwacji zwierząt mieszkających na wsi. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały m.in. krowy, konie, kury oraz inne zwierzęta gospodarskie.
 

Wyjazd był dla wszystkich nie tylko świetną zabawą, ale również cenną lekcją przyrody i życia na wsi. Dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń, nowych doświadczeń i uśmiechów.